Havuz Nem Alma

Havuz Nem Alma
Havuz Nem Alma

Opsiyonel Özellikler

  • %100 taze hava veya karışım havalı
  • Sıcaklık, nem ve iç hava kalitesi kontrolü
  • EC veya plug fanlı modeller ile değişken hava debisi ve düşük enerji sarfiyatı
  • Elektronik genleşme vanası
  • Uzaktan kumanda ve kontrol ile bina yönetim sistemine bağlanabilme
  • İki kademe filtrasyon (G4+F7)
  • Susturucu
  • Plakalı veya rotorlu tip ısı geri kazanım
  • Düşük dış hava sıcaklığına (-45°C’ye kadar) uygun modeller
  • Özel projelere uygun tasarım ve üretimde esneklik

 

İmbat havuz nem alma santralleri kapalı yüzme havuzları, kurutma prosesleri ve nem alma ihtiyacı duyulan özel  mahallerin nem alma ve iklimlendirmesini sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Gereken sıcaklık, nem oranı ve hijyen şartlarına uygun havayı ortama aktarmaktadır.

Sıcaklık, donma, filtre kirlilik sensörleri, damper servo motorları ile tam otomasyonlu, tüm ekipmanlarıyla paket halde ve ihtiyaca göre yatay veya dikey tipte tasarlanmaktadır. İç yüzeyleri kolay temizlenebilir yapıdadır ve servis kolaylığı sunmaktadır.

Fanları, filtreleri, ısı geri kazanım hücresi (ısı borusu, plakalı veya tamburlu), direk genleşmeli evaporatör, ısı pompası kondenser serpantini, karışım/üfleme/emiş/damperleri, isteğe bağlı olarak  susturucuları, yoğuşma tavaları, damla tutucuları, dahili veya harici güç ve kumanda panosu, bağımsız ısı pompası devreleri, yüksek verimli scroll kompresörleri, ilave üç yollu vanası üzerinde sıcak sulu bataryası, gerekli durumlarda elektrikli ısıtıcısı ve tüm aksesuarları ile birlikte paket olarak tasarlanmaktadır.İMBAT FARKI

Isı Geri Kazanım

Isı borulu tip ısı geri kazanım eşanjörlerinde, gazın buharlaşma ve yoğuşmasıyla mahalden emilen nemli ve sıcak havanın ön yoğuşması sağlanırken; ısı dışarıdan alınan taze havaya aktarılır ve enerji geri kazanılır.

Yüksek Verim

Isı geri kazanımı ve mekanik soğutmalı heat-pump soğutma devresi ile nem alma ve iklimlendirme kesintisiz olarak gerçekleştirilmektedir. Mahaldeki istenmeyen nemin giderilmesi, enerji geri kazanımı yolu ile minimum enerji harcanarak sağlanmaktadır.

Asimetrik Soğutma Devresi

Aynı soğutma devresinde, farklı güçlerdeki birden fazla kompresörün tandem olarak kullanıldığı teknolojidir. Asimetrik kompresör uygulamasında tam kapasite ile çalışma dışındaki kısmi yüklerde verim artmaktadır. Farklı güçteki kompresörlerin tek tek çalışmaları ile kompresörlerin devreye girip çıkma sayıları azalmakta ve ömrü uzamaktadır. Kompresör sayısından fazla kapasite kontrol kademesi ile yük değişimlerine en uygun cevap sağlanmaktadır.