Su Soğutma Kulesi
(Açık Tip)

Su Soğutma Kulesi <br />(Açık Tip)
Su Soğutma Kulesi <br />(Açık Tip)

Opsiyonel Özellikler

  • Inverter kontrollü, değişken devirli fan
  • Cr-Ni saç gövde
  • PC veya bina otomasyonu ile kumanda ve kontrol
  • Özel projelere uygun tasarım ve üretimde esneklik

 

Klima ve soğutma sistemleri ile endüstriyel proses soğutma sistemlerinde soğutma suyu temini için kullanılan su soğutma kuleleri, iki farklı akı­şkanın (hava ve su) ters akış­ı ve suyun buharla­ma enerjisi ile soğutma sağlamaktadır. İmbat su soğutma kulesinin gövdesinde; korozyona karş­ı mukavim, sıcak daldırma galvanizli saçtan paneller, cıvata ve somunlar ile birleştirilmekte ve sızdırmazlık için özel contalar kullanılmaktadır.

Su ve hava arasında maksimum teması sağlayacak ve minimum hava direnci yaratacak şekilde özel form verilmiş PVC malzemeden üretilen dolgular, kolay yanmayan, tutuşmayan ve kırılganlaşmayan özellikte olup kule gövdesi içine kolaylıkla sökülüp takılabilecek şekilde yerleştirilmektedir. Dönüş suyunun dolgu malzemeleri üzerinde homojen şekilde pulverize edilerek dağıtımını sağlayan su dağıtım sistemi, su direnci düşük, tıkanmaz ve kolay temizlenir niteliktedir. Dağıtım borusu üzerinde bulunan su yönlendiriciler, suyun dolgular üzerine homojen olarak dağılımını sağlamaktadır. İmbat radyal fanlı su soğutma kulelerinde korozif ortama dayanıklı, statik ve dinamik olarak tam balanslı çift emişli radyal fanlar kullanılmaktadır.

İmbat su soğutma kulesinin kontrol ve bakımı kolaydır. Gerektiğinde bakım için kolaylıkla yerinden alınıp su dağıtım sistemine ulaşılmaktadır.İMBAT FARKI

Modüler Yapı

İmbat su soğutma kulelerinde kule gövdesi modüler sistemde tasarlanmaktadır. Böylelikle standart modellerden daha büyük kapasiteler, ikiz gövde tasarımı ile sağlanabilmektedir.

Yüksek Verim

İmbat radyal fanlı su soğutma kuleleri; su-hava temas yüzeyini arttıran ve yüksek ısı transferi sağlayan, özel form verilmiş PVC dolgu, uniform su dağıtım sistemi ve kaliteli radyal fanlar ile yüksek verimlilik sağlamaktadır.

Düşük Su Sarfiyatı

PVC damla tutucular, özel formları sayesinde hava ile sürüklenen su damlacıklarını tutarak su kaybını minimuma indirmekte, aynı zamanda havayı iyi yönlendirerek fandan düşük güç çekilmesini sağlamaktadır.