Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı

Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı
Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı

Opsiyonel Özellikler

  • Kademesiz hız kontrolü
  • Akıllı otomasyon çözümleri
  • Yüksek statik basınç
  • Sulu veya elektrikli ısıtıcı
  • Özel projelere uygun tasarım ve üretimde esneklik

İmbat ısı pompalı ısı geri kazanım cihazları, enerji geri kazanımı ve yüksek iç hava kalitesi elde etmek için tasarlanmıştır. Egzoz havası ısı pompasından geçirilerek dış ortama atılırken, taze hava ısı pompasından geçirilerek tasarım şartlarında iklimlendirilmiş olarak iç ortama aktarılmaktadır.

Standart ısı geri kazanımlı cihazlarda taze hava sıcaklığının iç ortam tasarım şartlarına getirilmesi mümkün değildir. İmbat ısı pompalı ısı geri kazanım cihazları, ısı pompası ile tasarım şartlarında iklimlendirilmiş üfleme havası elde edilmesini sağlamaktadır.

Isı geri kazanım eşanjörü, kompresör, evaporatör, kondenser, taze hava fanı, egzoz fanı, filtre, kumanda panosu ve soğutma ekipmanlarından oluşan sistem, tek gövde içinde, kompakt yapıdadır. Cihaz yüksekliğinin düşük olması, asma tavan uygulamalarında kolaylık sağlamaktadır. Servis kapakları fan, motor, eşanjör ve filtre tertibatına kolay ulaşım sağlamakta ve gerektiğinde kolaylıkla müdahale edilebilmesine imkan tanımaktadır. Yoğuşan su, yoğuşma tavası ile su tahliye borusu aracılığıyla atılmaktadır.İMBAT FARKI

İç Hava Kalitesi

İç ortamdaki kalitesiz havayı tahliye etmekte, ihtiyaç duyulan taze havayı filtre edilmiş olarak sağlamakta ve ortam havasının kalitesini yükseltmektedir. CO2 emisyonunu azaltarak çevre kirliliğini önlemektedir.

Yüksek Verim

İmbat ısı pompalı ısı geri kazanım cihazları, kullanıldığı ortamın taze hava ihtiyacını karşılamakta ve kirli havanın egzoz edilmesini sağlamaktadır. Egzoz edilen kirli havanın enerjisini taze havaya aktarmakta, ısı pompası ile iklimlendirilmiş olarak taze havanın iç ortam şartlarına getirilmesini minimum enerji harcayarak sağlamaktadır.